Egzamin 19.03.2016 – Kurs 2015

Powietrze gęstniało,  zbliżał się Dzień X. Co jakiś czas wpadałam w lekką panikę, że nic nie umiem i oznajmiałam to całemu światu. Na szczęście w takich momentach pojawiał się Łukasz, który swoją pozytywną energią i dobrymi radami rozpraszał wszelkie kompleksy i wątpliwości, które były dość irracjonalne jak teraz na to spokojnie spojrzę.

W parę osób postanowiliśmy pojechać dzień wcześniej, żeby ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Ten dzień był owocny i męczący: na egzamin umieliśmy wszystko i wszystko nas bolało.
Po ćwiczeniach padliśmy na kolana.

11227603_548496265322790_8551199077481190056_n

Zbiórka. Głęboki wdech i do dzieła. Skoro w Tatrach było dobrze, to teraz będzie tylko lepiej. Egzamin.

Najbardziej się obawiałam autoratownictwa, więc postanowiłam, że najpierw będę zdawać… autoratownictwo. Pełna siły na walkę z shuntem i crollem – ratowałam! Ku mojemu zdziwieniu, poszło mi całkiem sprawnie, byłam spokojna i opanowana. O niczym nie zapomniałam. Łukasz przeżył, ja również, choć teraz po zdjęciu widzę, że mu się trochę nudziło 😀

IMG_0700

Niektórzy niesamowicie się wczuli w swoją rolę poszkodowanego! Na pewno motywowało to do szybszego ratowania.

IMG_0718

Węzełki.
Niby proste, a jednak – gdy patrzą na ręce to idzie się zamotać nie dość, że liną to jeszcze we własnych myślach. No, ale koniec końców nie było tak źle 😉

małpka

Poręczowanie.
„Supeł” na końcu liny, worowanie i na dół pod czujnym okiem Pani instruktor. Zawsze to było dla mnie świetną zabawą, nawet na egzaminie.

IMG_0760

Wspinaczka.
Z Arturem byliśmy ostatnią parą zdającą wspinanie. Skała o tej porze nie była już łaskawa, zrobiła się zimna i nieprzyjemna, ale co to dla nas! Myślę, że myśl o ciepłym obiedzie sprawiła, że staraliśmy się jeszcze bardziej 😉 Wyszło nam to na dobre oczywiście.

IMG_0893

Wszyscy się tak postaraliśmy, że zdaliśmy! Aż trudno uwierzyć, że już nie jesteśmy kursantami i nie przysługuje nam już prawo kursanta do robienia głupich rzeczy 😉

Serdecznie dziękujemy cudownym instruktorom oraz wszystkim klubowiczom, którzy przyczynili się do przygotowania nas do egzaminu.

Tekst: Emilia Marcjasz
Zdjęcia: Tomasz Mosiołek, Zbigniew Grzela (& Ola Robak)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *