Koncert klubowego zespołu Chałos

Zapraszamy na koncert zespołu Chałos (w skład którego wchodzą nasi klubowicze) w ramach Speleokonfrontacji w w piątek 21 listopada o godzinie 20tej.

1404954_1570229689874749_1164692804024935272_o

Chałos to prawdopodobnie jedyny, a na pewno jeden z niewielu zespołów piosenki jaskiniowej w Polsce. Pomysł na założenie zespołu narodził się w czasie imprezy po wyprawie do Picos w 2012 roku. W zasadzie prawie zupełnie całkiem przypadkiem. Repertuar kształtował się jednak już wcześniej, w czasie różnych wydarzeń z życia Klubu. 16 stycznia 2014 roku odbyła się pierwsza próba zespołu w obecnym składzie. Inspiracją dla grupy są głównie ludzie, ale także przygody jaskiniowe, o których opowiada większość utworów. Chałos prezentuje nowatorski nurt w muzyce, który określić można jako „chałotyczne frywolne rockowo-bluesowe dźwięki”

Chalos

Skład zespołu alfabetycznie:
Krzysztof Krisu Biszta – perkusja. Z jaskiniami głównie sympatyzuje, jego najlepsze przejścia to akcja w Mylnej i w Dziurze, gdzie liznął jaskiniowego błota i zapałał do grotołazów wielką namiętnością.
Zbyszek Grzela – akordeon, melodyka. Instruktor PZA. Najlepsze przejście jaskiniowe ciągle przed nim. Póki co dzielnie szkoli młodych adeptów wykazując nadludzką cierpliwość i anielskie wręcz opanowanie, nawet gdy kursant to trąba.
Marek Stahoo Jędrzejczak harmonijka ustna, gitara. Nadpenetrator, Instruktor PZA. Autor wielu tekstów piosenek zespołu. Jeden z założycieli SCW, motor napędowy wypraw ekploracyjnych do Picos. Najlepsze przejście jaskiniowe – no cóż, Stahoo robi tylko najlepsze.
Marta Ciotka Mielczarekwokal. Świeży taternik, zarażona pasją jaskiniową przez Tofika, który usilne odradzał jej kurs. Wyszkolona przez najlepszych, w jaskiniach zawsze wiadomo gdzie jest, bo śpiewa lub obrzuca obelgami wór – wyrodnego syna Kotarby. Za swoje najlepsze przejście jaskiniowe uznaje ekstremalną kursową akcję w Wodnej pod Pisaną.
Arek Tofik Młynarczyk– gitara, wokal. Bard klubowy, autor wielu piosenek z repertuaru Chałosu, kierownik muzyczny zespołu. Nieskutecznie zniechęca do sportu jaskiniowego. Najlepsze przejście jaskiniowe – Jaskinia Nad Kotlinami ze Speleoklubem Dąbrowa Górnicza.
Pan mgr inż. Jacek Jack Styś bas. Instruktor PZA. Współzałożyciel SCW. Zapala w kursantach miłość do jaskiń barwnie opowiadając im o technikach linowych. Autor tekstów piosenek. Poważny mąż i ojciec rodziny. Inicjator projektu ?Piwo na próbie?, który znacznie podniósł zdolności twórcze zespołu.
Małgorzata Gocha Wojtaczka – bębny, jajka, przeszkadzajki i perkusja. Najstarszy grotołaz na świecie, najstarsza wrocławianka, najstarsza. Choreograf zespołu, głownie swoich układów. Zwykle spóźniona, ale na koncert być może zdąży. Najlepsze przejścia jaskiniowe – te w niebieskim kombajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *