Zajęcia linowe Wojcieszów 27-28.05.2017 – kurs 2017

Dzielni, przyszli taternicy jaskiniowi stanęli w weekendowe szranki z 25-metrową ścianą malowniczego kamieniołomu Gruszka w Wojcieszowie. Były to drugie zajęcia kursantów w terenie.

Pod fachowym okiem dwóch instruktorów PZA z Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego – Bartosza i Lewego, rozpoczęli pojedynek z własnymi słabościami. Na pierwszy ogień poszły przepinki w górę i w dół. Szybko okazało się, że nierówną walkę z wapienną skałą mocno dopinguje Słońce.

Wejścia i zjazdy urozmaicone wahadłami, punktami przepięcia oraz protektorami sprawiają przyszłym „szambonurkom“ coraz mniejsze trudności. Później przyszła kolej na reporęczowanie i poręczowanie odcinków pionowych. Jednak żar z nieba coraz bardziej dawał się we znaki…

Wieczorem był czas na śpiewającą integrację przy ognisku. Okazało się, że byliśmy bacznie obserwowani przez autochtona – kozła, który stojąc na górze kamieniołomu wydawał się nieco skonfudowany towarzystwem, namiotami a przede wszystkim rozwieszonymi na ścianie linami.

Drugi dzień, to już wojna totalna z żywiołem. W ruch poszły wory, liny, karabinki, plakietki i śrubokręty, czyli poręczowanie i reporęczowanie odcinków pionowych na całego. Kilku osobom udało się posiąść stosunkowo nową wiedzę tajemną – poręczowanie i reporęczowanie trawersu.

Bogatsi o nowe doświadczenia oraz świadomi własnych niedociągnięć kursanci zamierzają dalej dzielnie pracować nad techniką!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *