Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

W weekend otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, postanowiliśmy klubowo dołączyć do “Przebudzenia” wraz z Duchem Innowacji. Spotkaliśmy się przy Wyższej Szkole Oficerskiej skąd ruszyliśmy w stronę Rynku. Od samego początku były lekkie przeboje z naszym duchem, który np. zachaczał o drzewa lub gimnastykował się pod światłami.

1 duch pod światłami

Na pochód przyszło bardzo dużo ludzi, z których większość odziała się w rozdawane żółte peleryny. Całość wyglądała bardzo ciekawie, choć na poszczególnych stacjach brakowało narracji.

3 duch

Na trasie naszego pochodu spotkaliśmy wiele atrakcji. Szczególnie zachwycił nas świetlny tramwaj, który dołączył do pochodu.

4 tramwaj

W końcu dotarliśmy na wrocławski Rynkek, gdzie mogliśmy zobaczyć naszych dzielnych grotołazów w akcji składania “Piątego Ducha”. Na rynku oprócz Robaczka, Gzeja, Krychy, Buły i Wojtasa ze Speleoclubu Wrocław działali również koledzy z Sekcji Wspinaczki Linowej i Klubu Speleologicznego Politechniki Wrocławskiej.

6 rynek 8 rynek

Występ został zakończony wysypem mega giga ogromnej ilości piór (które stanowiły po występie świetną zabawę dla dzieci i nie tylko) oraz dzwonieniem w dzwonki przez wszytskich zgromadzonych.

Pomimo sporego opóźnienia, braku informacji i kilku niedociągnięć organizacyjnych, występ bardzo nam się podobał! Byliśmy zachwyceni naszymi klubowymi kolegami.

9 piórka

Zapraszamy także do przeczytania relacji i obejrzenia pięknych zdjęć naszego klubowego kolegi na jego blogu!

Tekst: Aleksandra Robak

Zdjęcia: Adam Leksowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *