Speleokonfrontacje 2017

Za nami intensywny weekend spędzonych na przeglądzie działalności jaskiniowej i kanioningowej Speleokonfrontacje 2017.

W piątek odbył się panel dotyczący eksploracji jaskini Lamprehtshofen. Głównymi prelegentami byli Kazimierz Szych i Andrzej Ciszewski.

W sobotę odbyło się zebranie KTJ PZA. Omówiono finansowanie wypraw eksploracyjnych na 2018 rok oraz burzliwie dyskutowano i głosowano nad wprowadzeniem Karty Grotołaza. Bogusława Chlipała opowiedziała o współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Aktualnie między innymi prowadzone są rozmowy na temat udostępnienia dodatkowych jaskiń do ruchu taternickiego. Grupa Ratownictwa Jaskiniowego złożyła sprawozdanie ze swojej działalności.

W tym samym czasie, nasza klubowa koleżanka, Małgorzata Wojtczaka opowiedziała o swojej wyprawie, w czasie której samotnie zdobyła biegun południowy. W ciągu dnia część członków naszego klubu oraz kursantów odwiedziła kilka z okolicznych jaskiń. Wśród nich była jaskinia Sucha, Berkowa, Sulmowa, Pastusia oraz Studnia Szpatowców.

Popołudniu mieliśmy przyjemność odebrać nagrodę im. Waldka Muchy za najciekawsze osiągnięcie eksploracyjne w 2017 roku za wyprawę Picos de Europa. Do nagrody była nominowane także wyprawa Kanin STJ KW Kraków oraz Prokletje WKTJ. Po rozdaniu nagród zaprezentowano film jaskiniowy w technologii 3D.

O godzinie 16 rozpoczęła się część konkursowa Speleokonfrontacji. Zostało zaprezentowanych 16 filmów w trzech blokach.
Wieczorem odbył się koncert zespołu Chałos, który tworzą członkowie naszego klubu oraz dyskoteka do późnych godzin nocnych.
W trakcie weekendowych wydarzeń trwał także kiermasz sprzętu, na którym można było spotkać między innymi Skalnik.pl, Pajak, Explorer, Kwark i innych.

W niedzielę zaprezentowano wyniki głosowania jury i publiczności na najlepszy film oraz klubów ma Wyczyn Roku. Nasz klub otrzymał dwie nagrody. Poniżej cała lista zwycięzców:

Nagrody Jury

I miejsce – „Sistema Cheve 2017” – Witold Hoffmann, WKTJ
II miejsce – „Meduza 2017” – Maciej Fryń, ČSS ZO 6-25 Pustý žleb
Przyznano trzy trzecie miejsca ex aequo:
III – „Hoher Göll” – Mateusz Golicz, Rudzki Klub Grotołazów „Nocek”
III – „Rumuńska speleo-majówka” – Dariusz Bartoszewski, Sopocki Klub Taternictwa Jaskiniowego
III – „Lampo 2017” – Tomasz Snopkiewicz, KKTJ

Nagrody publiczności
I miejsce – „Cała prawda o sukcesie” – Aleksandra Robak, Speleoclub Wrocław
II miejsce – „Meduza 2017” – Maciej Fryń, ČSS ZO 6-25 Pustý žleb
III miejsce – „Sistema Cheve 2017” – Witold Hoffmann, WKTJ

Wyczyn Roku
Speleoclub Wrocław, za osiągnięcia w eksploracji masywu Picos de Europa.

Po ogłoszeniu wyników odbyło się losowanie nagród wśród uczestników imprezy. Do zgarnięcia były między innymi liny Tendon, produkty marki Volven, Petzl, Explorer, Pajak, a także prenumeraty gazety Taternik, Jaskinie i wiele innych pozycji literaturowych.

Po dwóch dniach pełnych atrakcji wybraliśmy się wraz z członkami Klubu Speleologicznego Politechniki Wrocławskiej do jaskini Józefa.
Podczas powrotu do Wrocławia zaskoczyła nas burza śnieżna, ale wszyscy szczęśliwie dotarli do domów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *