Lutynia drytooling 02.12.2017

Drugiego dnia grudnia roku 2017 dwaj członkowie naszego klubu postanowili wyruszyć na podbój rejonów drytoolowych Dolnego Śląska. Do tej pory raczej uboga scena naszego województwa w tej materii bardzo utrudniała rozwój w zakresie wspinaczki lodowo-mikstowej.  Wszystko zaczęło się zmieniać w roku 2015, gdy grupa pasjonatów postanowiła zaadaptować do tych celów grupę skał zlokalizowaną w miejscowości Lutynia niedaleko Lądka Zdroju. Taki też był cel podróży naszych klubowiczów – Grzegorza Szmidta i Olafa Bańdo.

W ciągu dwóch lat od momentu rozpoczęcia adaptacji skał powstało już wiele dróg. W chwili obecnej ich liczba wraz z projektami wynosi około 25. Dalsze czekają na „otwarcie”. Drogi, które powstały są bardzo dobrze ubezpieczone, jako punkty asekuracyjne zamontowano ringi. Widać, że osoba która zajmowała się osadzaniem wiedziała co robi, gdyż znajdują się ona tam gdzie powinny i wspinacz podczas wspinaczki naprawdę może oddać się pełni swojej pasji. Skały jednak są nieco kruche i należy pamiętać o kaskach i innych zasadach zapewniających bezpieczeństwo. W całej grupie znajduje się 8 kilkunastometrowych skał, z czego obite drogi znajdą się tylko na trzech z nich, więc wszystko przed nami. Zakres trudności dróg jest również bardzo szeroki, więc nawet początkujący adepci draytoolingu powinni być zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *